• Pazar , 17 Aralık 2017

Crack Nedir ve Ne İşe Yarar ?

Crack -bir diğer adıyla taş- kokainden elde edilen bir uyuşturucudur. Çok etkili ve kısa sürede kendini gösteren bir uyuşturucu türüdür. Kokain hidrokloridi ile sobyum bikarbonat veya amonyumun karışımına su katılarak elde edilir. Etkisi çok ve kısa süreli olduğundan küçük miktarlarda satışı yapılmaktadır. Kullanıldıktan 10 saniye içerisinde etkisini göstermektedir. Crack kullanan kişi bir diğerini kullanmak için aşırı bir istek duyar.

Crack, kokain, uyuşturucu, hidrolkorür, amonyak, sodyum bikarbonat, crack uyuşturucu vikipedi, crack nedir, crack wiki, crack taş, taş uyuşturucu, crack nasıl yapılır

Crack Nedir ?

Crack -bir diğer adıyla taş uyuşturucu– kokainden elde edilen bir uyuşturucudur.

Çok etkili ve kısa sürede kendini gösteren bir uyuşturucu türüdür. Kokain hidrokloridi ile sobyum bikarbonat veya amonyumun karışımına su katılarak elde edilir. Etkisi çok ve kısa süreli olduğundan küçük miktarlarda satışı yapılmaktadır. Kullanıldıktan 10 saniye içerisinde etkisini göstermektedir. Crack kullanan kişi bir diğerini kullanmak için aşırı bir istek duyar.

Crack Ne Yapar ?

Aşırı crack kullanımı ölümle sonuçlanabilir. Crack kullanan kişinin kalp ritmi artarak kalp atışlarında hızlanma gözlemlenir. Bu durum Crack kullanan kişide kalp krizi riskini artırmaktadır. Bunların yanı sıra aşırı kan basıncı gözlemlendiği gibi crack kullanan kişilerde bunalımlı bir ruh hali ve intihar etme isteği gibi çeşitli psikolojik çöküntüler de kendini gösterebilir.

Crack bağımlısı kişi uyuşturucu kullanmadığı veya kullanamadığı zamanlar çeşitli psikolojik sorunlar yaşar. Kendini sıkılgan, bitkin, mutsuz, asabi ve yorgun hisseder. Diğer uyuşturucu kullananlarda da gözlemlendiği gibi uyuma isteği kendini gösterebilir ve uyku esnasında korkunç rüyalar görülebilir.

Benzer Konular