• Pazar , 17 Aralık 2017

Bitkisel Tedavi Uygulamaları

Alternatif tıp yöntemlerinin en başında gelen "bitkisel tedavi uygulamaları" , hekimlerin ilaçla veya yatarak tedavinin yanında tercih ettikleri yöntemlerdendir. Bitkisel tedavinin en önemli şartı doktor kontrolünde yapılmasının gerekli olmasıdır. Özellikle hastanın metobalizmasında önemli ölçüde değişiklikler ve tahribat yaratan bazı hastalıklar ilaçla tedavi edilirken bunun yanında da bitkisel tedavi uygulamaları çok tercih edilen bir yöntemdir.

bitkisel tedavi uzmanları, idrar yolu enfeksiyonu bitkisel tedavi, şifalı bitkisel tedavi hemoroid bitkisel tedavi, bitkisel tedavi karaciğer, egzama bitkisel tedavi, sinüzit bitkisel tedavi

Alternatif tıp yöntemlerinin en başında gelen “bitkisel tedavi uygulamaları” , hekimlerin ilaçla veya yatarak tedavinin yanında tercih ettikleri yöntemlerdendir. Bitkisel tedavinin en önemli şartı doktor kontrolünde yapılmasının gerekli olmasıdır. Özellikle hastanın metobalizmasında önemli ölçüde değişiklikler ve tahribat yaratan bazı hastalıklar ilaçla tedavi edilirken bunun yanında da bitkisel tedavi uygulamaları çok tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemler ayakta tedavi edilebilen hastalıklarda uygulandığı gibi bazı kronik hastalıklarda da uygulanmaktadır. Bu hastalıklara örnek verilecek olursa :

Bu ve bunlara benzer bir çok hastalığın Sağlık Bakanlığı tarafından kullanılmasına izin verilen bitkisel tedavi çayları, kürleri v.b. gibi ürünler kullanılarak bitkisel tedavi uygulamalarından faydalanılabilir.

Benzer Konular