• Pazar , 17 Aralık 2017

Aminoasitler Hakkında Öneriler

Amino asitlerin en önemli görevi ; proteinlerin yapıtaşı olmalarıdır.Bir başka ifadeyle vücutta yapı blokları halinde şekillenirler ve protein üretimini sağlarlar.

amino asit zararları, amino asit fiyatları, amino asit kullanımı, amino asitler, amino asit nedir, protein tozu, gnc, vücut geliştirme

Amino asitlerin en önemli görevi ; proteinlerin yapıtaşı olmalarıdır.Bir başka ifadeyle vücutta yapı blokları halinde şekillenirler ve protein üretimini sağlarlar. Doğada yaşayan tüm canlıların yapılarını oluşturan polipeptitlere protein adı verilir. Bu proteinler insan vücudunda kas(adale), bağlar, tendonlar, saç, tırnak idrar ve safra hariç tüm vücut sıvılarının üretiminden sorumlu olan proteinlerdir. Proteinlerin en bilinen ve en önemli özelliği kemik gelişimine dolayısıyla vücut ölçüsünün gelişimine direkt olarak etki etmesidir.

Amino asitler ; mineraller ve vitaminler eksik olduğu müddetçe herhangi bir işleve sahip değildirler. Proteinlerin yapıtaşı olmaları ve vücut gelişimine büyük katkı sağladığı düşünüldüğünde vücut gelişimi üzerine ilgi duyan veya bu alanda çeşitli faaliyetlerde bulunan insanlar/sporcular bu konuda oldukça dikkatli ve hassas olmalıdır.Zira dışarıdan alınan veya doğal olmayan yöntemlerle vücut gelişimi konusunda amino asitlerin dolayısıyla proteinlerin işlevleri veya etkileri farklılık gösterebilmekte ve tam aksi bir şekilde vücut gelişimine olumsuz etkilerde bulunmaktadır.

Benzer Konular